Filtrasyon Sistemleri

İçme ve kullanma suyu, kuyu suyu ve deniz suyu arıtma sistemlerinde suda yer alan katı maddelerin, tortunun, kötü tat ve kokunun, bulanıklığın ve diğer partiküllerin filtrelerden geçirilerek sudan uzaklaştırılması işlemidir.

Filtrasyon sistemleri suda çözünmeyen kum, kıl ve tortu gibi katı maddeleri arıtarak suyu renksiz, kokusuz ve berrak bir hale dönüştürür. Yüksek basınç altında suyun ayrıştırılması sağlanarak aşama aşama suyun temizlenmesi hedeflenmektedir.

Filtrasyon sistemleri suyunuzun istenilen mikron hassasiyetinde arıtımını sağlayarak, askıdaki katı maddelerin gideriminde en etkili yöntemdir. Bununla birlikte medya filtrasyon sistemleri suyunuzda bulunan organik maddeler ve bazı minarallerin giderilmesi için de kullanılır.

20 m3/saat ve üzeri kapasitelerde, suyun Askıda Katı Madde (AKM) oranını düşürmek, bulanıklığı gidermek ve 5-20 mikrona kadar filtre edilebilen tüm partiküllerin sudan ayrıştırılması amacıyla kullanılmaktadır.

Filtrasyonu iyi yapılmış bir kum filtre sisteminde diğer su arıtma filtrelerine gidecek olan yük minimize edileceğinden tüm su arıtma ekipmanlarının ömrü uzatılmış ve verimliliği artırılmış olacaktır.

Filtre Grubu